4 października 2023

KORZYŚCI POWIĄZANE Z GLUTAMINĄ

Poniższy artykuł będzie w całości poświęcony korzyściom, jakie wynosimy ze stosowania glutaminy. To bowiem nie tylko lepsze funkcjonowanie umysłowe, psychiczne oraz fizyczne – to także poprawa funkcji serca czy zwiększone wydzielanie hormonu wzrostu. Umysł pracuje lepiej – po glutaminie. Aminokwas ten posiada specyficzną zdolność przenikania z krwi do mózgu, przekształcając się wówczas w kwas glutaminowy. To właśnie on jest „paliwem” dla układu nerwowego, poprawiając zdolność koncentracji oraz zapamiętywania.
Serce Glutamina przekazuje energię dla mięśnia sercowego. Z tego powodu osoby, które są tuż po operacji na sercu, dostają od razu glutaminę, polepszającą jego funkcjonowanie. Zdrowe osoby także mogą stosować ją w celu poprawienia krążenia.
Inne korzyści Glutamina znacznie pobudza produkcję HGH, czyli hormonu wzrostu. Nie tylko zatem obniża się automatycznie poziom tłuszczu, ale także zaczyna przyrastać tkanka mięśniowa – i to w znacznie bardziej imponującym tempie, niż dotychczas, nawet przy tym samym zestawie codziennych ćwiczeń.