4 czerwca 2023

Czy glutaminę można zażywać bez obaw?

Suplement ten zaliczany jest do tych, które dla organizmu są całkowicie bezpiecznie. Nie oznacza to jednak, że przed rozpoczęciem jego zażywania nie należy skonsultować się z lekarzem.
Różnego rodzaju suplementy hormonalne
Wśród wielu rodzajów suplementów znajdziemy również te, które określa się mianem hormonalnych. Wzbudzają najwięcej kontrowersji, gdyż bardzo silnie kojarzą się z zakazanymi w sporcie sterydami.
Suplementy, których celem jest zwiększenie ilości testosteronu
Zarówno w organizmie kobiety, jak i mężczyzny występuje testosteron. Jego ilości są oczywiście różne. Te osoby, którym zależy na szybkim zwiększeniu masy mięśniowej mogą sięgnąć po dodatkowe ilości tego hormonu. Taką dodatkową suplementację poleca się zwłaszcza w przypadku osób, które żyją w regionie mocno uprzemysłowionym lub stosują dietę bardzo bogatą w cukier.
Suplementy zawierające hormon wzrostu
W naszym organizmie nieustannie zachodzi proces, którego celem jest wytwarzanie hormonu wzrostu. Jego celem jest stymulowanie komórek nie tylko do wzrastania, ale również do regeneracji. Stosowanie suplementów, które zawierają tą substancję sprawia, że zbudowanie masy mięśniowej będzie prostsze, a cały proces będzie przebiegał szybciej. Suplementy z hormonem wzrostu wzrostu warto stosować przed snem.