7 grudnia 2022

Glutamina

Glutamina należy do grupy aminokwasów endogennych, czyli wytwarzanych przez organizm człowieka. Duży wysiłek fizyczny sprawia, że organizm nie zawsze jest wstanie wyprodukować odpowiednią ilość glutaminy, która jest substancją nie tylko biorącą udział w budowie mięśni, ale również wspierającą pracę mózgu oraz układu odpornościowego. Warto w takich wypadkach skorzystać z dodatkowej suplementacji.
Odżywki z glutaminą wywołują zwiększone wydzielanie hormonu wzrostu HGH, dzięki czemu następuje spadek poziomu tłuszczu w organizmie oraz przyspieszenie przyrostu suchej masy mięśniowej. Ten aminokwas jest wręcz niezbędny do budowy mięśni, a jego suplementacja w znacznym stopniu usprawnia ten proces. Dodatkowo przyczynia się on do zatrzymania procesów rozpadu – katabolizmu mięśniowego, wywołanego intensywnym
Glutamina posiada znaczący wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, nie tylko wśród osób poddawanych intensywnym treningom. Wzmacnia ona nasz system immunologiczny oraz poprawia zdolność zapamiętywania i koncentracji, a także pozytywnie działa na pracę całego układu krwionośnego. Jest to aminokwas często podawany osobom po operacjach serca.