16 lipca 2024

Glutamina dla lepszych efektów

Wielu sportowców i kulturystów decyduje się przyjmować specjalne preparaty i suplementy diety, które mają wspomóc ich w walce o wartościową muskulaturę. Dzięki nim mięśnie zyskują większą siłę, są bardziej wytrzymałe i szybciej się regenerują. To pozwala stosować jeszcze bardziej intensywne treningi i szybciej uzyskać założony efekt.
Glutamina zalicza się do suplementów często wybieranych przez miłośników siłowni. Na jej powodzenie wpływ mają wielokrotnie przeprowadzane badania, które wykazały pozytywne działanie glutaminy na budowę mięśni. Glutamina zalicza się do aminokwasów i znajduje się w mięśniach szkieletowych i krwi. Może również być przyjmowana z pożywieniem. Glutamina występuje między innymi w mięsie wołowym i nabiale.
Glutamina znajduje zastosowanie również w medycynie. Znane jest jej pozytywne działanie w leczeniu pooperacyjnym i rehabilitacyjny. Aminokwasu nie mogą jednak przyjmować chorzy na padaczkę, cierpiący z powodu chorób psychicznych czy schorzeń wątroby, jak również kobiety w ciąży i matki karmiące.